69035 м.Запоріжжя,
вул.Сталеварів, 15/
вхід з вулиці
Л.Жаботинського, 29.

Часи роботи:
пн-пт: 9:00 - 19:00
сб: 9:00 - 16:00.

Телефони для запису:
(061) 218-76-56,
моб. (063)-060-75-85,
моб. (095)-120-55-67.

Ліцензія МОЗ України
АЄ №459703
від 29.05.2014р.


Головна

Послуги та ціни

Спеціалісти

Фотогалерея

Контакти
- Стежити за зором дитини потрібно з дитинства!

Симптоми дитячих очних хвороб - окрема тема для розмови. Дитина найчастіше не в змозі визначити, чи добре вона бачить. Тому батьки повинні самі стежити за діточками, постійно проводити домашню діагностику і вчасно звертатися до лікаря.

З перших днів батьки повинні звернути увагу на стан очей: не сльозяться, чи не закисають; на форму, розміри очних щілин, їх симетричність і забарвлення очних склер; рух очних яблук.

Після трьох тижнів малюк вже повинен короткочасно фокусувати свій погляд на предметі, але не на звуці. Щоб виявити амбліопії або косоокість, необхідно закрити дитині праве око і показати предмет лівому оці, потім, таку ж процедуру слід виконати і на іншому оці.

У будь-якому випадку слід дотримуватися графіка огляду у лікаря. Перший огляд повинен проводитися педіатром в пологовому будинку. У цей час проводиться загальний огляд очей, щоб вчасно діагностувати важкі очні патології, такі як вроджена катаракта, вроджена глаукома і т.д. Особливу увагу треба приділити недоношеним діткам через ризик розвитку ретинопатії недоношених. При виявленні будь-яких відхилень, крихітку доведеться показати фахівцеві-офтальмолога. Для таких малюків надалі рекомендують індивідуальний графік відвідування офтальмолога.

Якщо з вашим малюком все в порядку, в наступний раз вам доведеться прийти на прийом до лікаря в два місяці. Офтальмолог повинен простежити, щоб у дитини нормально функціонували слізні канали. Також, в цьому віці дуже важливо переконатися в тому, що дитина чітко фіксує погляд на предметі, стежить за його переміщенням і дізнається батьків не по голосу, а візуально. Це значимий період в житті крихти, бо в цей час можуть проявитися перші ознаки патологій, які могли бути пропущені під час огляду в пологовому будинку.

На час наступного огляду в шість місяців у дитини формується початкова бінокулярний зір. Тому необхідно упевнитися, що бінокулярні зв'язку між очима сформувалися без відхилень. Під час огляду, лікар-офтальмолог перевірить зорові реакції, оптичні середовища та очне дно малюка, визначити відповідність віковій рефракції, яка в цьому віці повинна становити + 2Д + 3Д (далекозорість), а також виявити наявність астигматизму.

У 12 місяців слід провести комплексне обстеження очей. При цьому необхідно визначити, чи є у малюка астигматизм, короткозорість, уточнюють ступінь далекозорості. Детальна діагностика допоможе лікарю дати правильний прогноз з приводу подальшого розвитку зорової системи дитини і, при необхідності, вчасно почати корекцію. Своєчасно розпочате лікування допоможе уникнути розвитку таких поширених дитячих захворювань як короткозорість і косоокість. Тому малюка краще показати в спеціалізовану клініку. Зорова система продовжує інтенсивно розвиватися до 7 років. Через досить активного способу життя, вона схильна до впливу різних негативних факторів. У міру дорослішання, значно збільшується навантаження на дитячі очі.

Тому фахівці рекомендують обов'язково 1 раз в рік проводити повну діагностику зору.

Особливу увагу очам слід приділити перед початком навчального року, щоб ніщо не завадило вашій дитині отримувати знання.

- Як зберегти хороший зір? Від чого він залежить? Що потрібно робити кожного дня?

Існує дуже багато міфів, наприклад, люди впевнені, що окуляри не потрібні. Якщо зір поганий, то нехай він буде поганим, а якщо одягнеш окуляри - це «милиці» для очей. Тобто це та проблема, яка існує вже десятиліття. Підходи в світовій медицині є абсолютно протилежними, там вже давно всім відомо, що очі повинні працювати на максимумі своїх зусиль. За кордоном, якщо лікар не випише дитині окуляри чи лінзи при короткозорості, щоб забезпечити 100% зір – він лікарем працювати не буде. У нас все по старинці: око повинне саме працювати, примружуйся-приглядайся, але ні в якому разі не одягай окуляри.

Те що дітям з самого маленького віку можна носити лінзи, багато теж чують вперше. В нас в країні 0,6% населення носять лінзи, в Європі - 12-14%, в США - 16% і 20% населення Японії користуються контактними лінзами. Тобто у нас теж все покрито міфами і легендами: лінзи носити не можна, це шкідливо. Багато лікарів кажуть, що їм ще в інституті років так 25-30 тому говорили, що лінзи – це погано. Зрозуміло, адже в той час лінзи високої якості в Україні були недоступними.

В наш час стикаємося з тим, що люди ніколи в житті не міряли внутрішньоочного тиску. Тихо сліпнули через глаукому, але ніколи не міряли внутрішньоочний тиск.

Люди самі собі купують окуляри на різноманітних «розкладках», на базарах, не зрозуміло на основі чого і хто продавав їм ці окуляри без рецептів. Потім звертаються з головними болями, високим внутрішньоочним тиском, глаукомою. Люди звертаются не до лікарів, а самі собі підбирають окуляри. Хоча в оптиці їх можна підібрати, але ми вважаєми що людям після сорока, зобов’язані вимірювати внутрішньоочний тиск, а це роблять, на жаль, не завжди. Пропускається глаукома, запускається до пізньої стадії макулодистрофія, люди звертаються до лікаря коли починають розуміти, що проблема не в окулярах, а часто буває вже занадто пізно.

Що стосується дітей, то для багатьох батьків при обстеження перед першим класом є сюрпризом, що дитина погано бачить на одне око. Дитина не обманювала, просто з народження погано бачила, але не знала, що буває по іншому, для неї це звичайний стан. Батьки дивуються, що існує проблема зору, а дитина не жаліється – вона іншого стану не знає.

Дітей дуже важливо один раз на рік перевіряти у офтальмолога, як дошкільнят так і школярів. За останні 20 років кількість короткозорих людей у світі збільшилась вдічі! Ми не зберігаємо зір, тому що з раннього віку користуємося мобільними, електронними гаджетами, комп’ютерами і т.д.. На сьогоднішній день в Єропі 40% випускників шкіл є короткозорими, в азіатських країнах - від 80 до 90%. Двадцять років тому ця цифра була рівно вдвічі меншою.

За комп’ютером те саме, раніше існували стандарти: доросла людина не може проводити за комп’ютером більше 4 годин на день. Ці чотири години розбивалися на інтервали: через кожну годину – 15 хвилинна перерва. Зараз таких норм не існує. Тому очі втомлюються, тому очі болять, тому зір у молодих людей може знижуватися, через неадекватні зорові навантаження може розвиватися і прогресувати короткозорість.

- Що включає в себе поняття «хороший лікар»?

В медицині як і в програмуванні знання потрібно постійно «апгрейдити», лікар зобов’язаний слідкувати за тим, що відбувається в світовій медицині, лікар зобов’язаний хоча б на середньому рівні знати англійську мову, тому що дуже багато нового публікується і друкується тільки на англійській. Тому крім вітчизняних журналів, які до речі почали передруковувати цікаві зарубіжні статті, потрібно переглядати зарубіжні видання, тим більше що багато з них можна отримувати безкоштовно, таким чином Європа допомагає нашим лікарям бути в курсі всього, що відбувається в світі.

Ми вважаємо, що лікар зобов’язаний за цим слідкувати і читати, тому що медицина не стоїть на місці, потрібно оновлювати знання. В іншому випадку лікар не буде йти в ногу з часом, а використовуватиме знання двадцятирічної давності. Ми ж не їздимо на автомобілях двадцятирічної давності, не користуємося комп’ютерами двадцятирічної давності так само і знання теж потрібно постійно онвлювати.

Ну і звичайно, до кожного пацієнта потрібно відноситися з повагою.


Інформація для клієнтів

Cтатті

Партнери

Катаракта та причини її виникнення. Як лікувати? Що таке глаукома? Які є методи лікування глаукоми?
Та багато іншої інформації ви можете переглянути тут >>>

У цьому розділі Ви дізнєтесь про: дитячі лінзи, якісний підбір окулярів, що краще вибрати окуляри чи лінзи? Переглянути детальніше >>>


Медичний центр "Довіра"
69096 м.Запоріжжя
вул.Бородинська,14.
Тел:(061) 283-70-03
моб. (093)-988-43-63.
Переглянути детальніше >>>